štandardne dodávame 78mm rám

Na naše eurookná a dvere
dodávame už v štandarde 78mm rám!

Drásané okná NOVINKA

Drásané okná NOVINKA

Drásané okná sú zaujímavé tým, že z technického hľadiska zodpovedajú všetkým parametrom klasických eurookien, ale imidžovo sa svojou dizajnovou štruktúrou hodia predovšetkým na zrubové domy, chalupy, štýlové reštaurácie alebo rôzne imidžové interiéry.

Na povrchovú úpravu drásaných okien sa nepoužíva klasický náter ako pri klasických eurooknách, ale používame buď olejovanie alebo HK lazúry značky REMMERS. Takéto povrchová úprava zabezpečí, že drásané drevo sa nikdy nebude lúpať a dlhodobo si zachová svoj imidžový vzhľad. Povrchovú úpravu odporúčame približne každých sedem rokov obnoviť.

Je medzi eurooknom a drásaným oknom rozdiel?

Hlavný rozdiel medzi klasickým eurooknom a drásaným eurooknom je v dizajne štruktúry dreva. Pri klasických eurooknách sa vyžaduje čo najväčšia hladkosť a jeden farebný odtieň, pri drásaných oknách sa vyžaduje pravý opak, zvýraznená štruktúra a možné sú aj odtieňové prechody v rámci jedného okna.

Drásanie sa realizuje takzvaným kefovaním, kedy sa zvýraznia letokruhy štruktúry dreva. Letná časť dreva je široká a mäkká, zimná časť zase úzka a tvrdá. Tvrdé zimné letokruhy preto pri drásaní vystúpia na povrch a širšie letné klesnú nižšie, čím vznikne dojem starého dreva. Každý jeden kus je originál, každé drevo má inú štruktúru. Toto dizajnové prevedenie vyhľadávajú skôr fajnšmekri alebo ľudia, ktorí hľadajú vhodné dizajnové prvky pre zvýraznenie prírodného rázu zrubov, chalúp, ale aj rôznych reštaurácií, penziónov, chát...

drásané eurookná a dvere
 

O drásané okná je v zahraničí čoraz väčší záujem

Drásané eurookná pôsobia starobylo, historicky, viac prírodne. V zahraničí je o tento typ okien veľký záujem. V Európe napríklad v Anglicku, Taliansku, Rakúsku alebo Nemecku. Rakúšania napríklad na Slovensku už roky kupujú staré drevené trámy, ktoré napília, vydrásajú a z tohto dreva robia podlahy, nábytok, rôzne drásané skrine, komody. Dokonca imitujú dierky po červotočoch, drevo opaľujú. Týmto špecialitám sa venujú predovšetkým menšie dizajnérske firmy, ktoré sa dokážu kvalitne venovať imidžovým prvkom v dizajne.

Aká je cena drásaných okien

Drásané okná zatiaľ robíme v rovnakej cene ako klasické eurookná. Sú síce náročnejšie na výrobu, ale zakúpili sme pre tento typ okien špeciálne zariadenie, ktoré túto náročnosť čiastočne znižuje. Ďalšie technológie v drásaných oknách sú pritom úplne rovnaké ako pri klasických eurooknách, je tam dvojité tesnenie, bezpečnostný zámok, dvojité alebo trojité sklo... Pritom drásané okná naoko vyzerajú akoby boli z nejakého stáročného domu.

Ukážka z fotogalérie drásaných eurookien a dverí

Drásané okná a dvere - niekoľko ukážok

Pre zobrazenie ďalších obrázkov drásaných okien a dverí kliknite tu...

Zaujali Vás drásané eurookná? Potrebujete viac informácií? Neváhajte a kontaktujte nás...

ceny eurookien a eurodverí Ceny eurookien a eurodverí sme nezmenili od roku 2006!

Cenníky sú orientačné, vypočítavané na dvojsklo, každá zákazka sa vypočítava individuálne na základe požiadaviek klienta. Všetky naše výrobky ponúkame aj vo vyhotovení trojsklo. Pre cenovú kalkuláciu vyplňte prosím formulár pre rýchlu cenovú ponuku.