štandardne dodávame 78mm rám

Na naše eurookná a dvere
dodávame už v štandarde 78mm rám!

Rustikálne drevené okná od firmy Salaj na romantickom zrube v Rakúsku

Rustikálne drevené okná od firmy Salaj na romantickom zrube v Rakúsku

K naším obľúbeným projektom patrila výroba rustikálnych okien s okenicami určených pre zrubovú chatu v rakúskych Alpách. V porovnaní s inými zákazkami bola táto pomerne malá, ale realizácia nás napĺňa hrdosťou na to, ako dokonale drevené okná a dvere z výroby Salaj zapadli do tohto prekrásneho prostredia.

Táto chata, kompletne postavená z prírodných materiálov, má slúžiť ako základňa pre poľovníkov v alpskom revíri v Rakúsku. Celý zrub vrátane interiéru je ladený v prírodnej schéme, ktorej bolo vyhotovenie okien a dverí prispôsobené.

Krásny historický hotel v Leviciach má drevené okná a portály od Salaja

Krásny historický hotel v Leviciach má drevené okná a portály od Salaja

Sme hrdí, že sme sa svojimi výrobkami a expertízou mohli podieľať na rekonštrukcii jedinečného historického Hotela Lev v Leviciach. Secesná budova je jednou z dominánt Levíc, kde už viac ako sto rokov poskytuje služby návštevníkom i miestnym obyvateľom.

Aj vďaka precízne vypracovaným dreveným oknám od firmy SALAJ dnes vyzerá hotel ako v čase svojej najväčšej slávy po slávnostnom otvorení 10. decembra 1910. Kultúrna a historická pamiatka stojí v samotnom centre mesta pri Námestí hrdinov a pešej zóne, presne na mieste, kde hostinec s rovnakým názvom Lev fungoval už v polovici 19. storočia.

Okná z dielne Salaj na Gymnáziu Janka Kráľa v Zlatých Moravciach

Okná z dielne Salaj na Gymnáziu Janka Kráľa v Zlatých Moravciach

Jedným z pamiatkovo chránených objektov, ktorými sa spoločnosť SALAJ etablovala ako špecialista na okná a dvere pre historické budovy, bolo Gymnázium Janka Kráľa v Zlatých Moravciach. Ide o takmer storočnú budovu, ktorá zaujíma v histórii mesta významné miesto.

Plány na nové gymnázium siahajú do obdobia po prvej svetovej vojne. Základný projekt predložil mestu architekt František Váhala a so samotnou stavbou monumentálnej budovy sa začalo v auguste 1922.

Do múzea Ľ. Štúra v Modre vstupujete cez novú bránu od Salaja

Do múzea Ľ. Štúra v Modre vstupujete cez novú bránu od Salaja

Veľmi pekným projektom spolupráce bola pre firmu Salaj rekonštrukcia historickej budovy modranského múzea Ľ. Štúra. Naše výrobky tu doslova otvárajú budovu návštevníkom a okolitému svetu. Požiadavka bola totiž nielen na nové drevené okná, ale i dvere a vstupnú bránu.

Eurookná od firmy Salaj sú aj na obnovenom bývalom sídle STU v Trnave

Eurookná od firmy Salaj sú aj na obnovenom bývalom sídle STU v Trnave

Ďalšou historickou budovou, na rekonštrukcii ktorej sa spoločnosť Salaj podieľala dodávkou a montážou na mieru vyrobených drevených eurookien, je objekt na Rázusovej ulici v Trnave.

História rekonštruovanej budovy STU

Budova, kde v minulosti sídlila Materiálovotechnologická fakulta STU – ako jediná mimobratislavská fakulta STU, sa nachádza vo "vedomostnom" centre mesta. Z jednej strany je totiž hneď vedľa krásnej secesnej knižnice z roku 1914 a z druhej strany Právnická fakulta Trnavskej univerzity.

Drevené eurookná od Salaja na viac ako 300-ročnom Gymnáziu v Skalici

Drevené eurookná od Salaja na viac ako 300-ročnom Gymnáziu v Skalici

Dodávka okien na rekonštruovanú budovu Gymnázia F. V. Sasinka v Skalici je jedným z projektov, na ktoré môže byť spoločnosť Salaj naozaj pyšná. Ide totiž o historickú budovu, ktorá má kľúčový význam nielen pre Skaličanov.

Pohľad na históriu gymnázia

Na jeseň 2017 oslavuje Gymnázium v Skalici už 355 rokov svojej existencie. A je to 320 rokov, odkedy sa nasťahovalo do budovy, ktorú dal v centre postaviť Jezuitský rád.

Eurookná Salaj pre historickú budovu Hotel Hradná stráž v Topoľčiankach

Eurookná Salaj pre historickú budovu Hotel Hradná stráž v Topoľčiankach

Zadanie podieľať sa výmenou drevených okien na rekonštrukcii historickej budovy v topoľčianskom parku bolo pre firmu Salaj zaujímavou výzvou. Posúďte sami, ako sme sa toho zhostili - okrem fotogalérie vám prinášame aj pohľad do histórie tohto jedinečného objektu, ktorý patrí k národnej kultúrnej pamiatke, a preto bola aj jeho obnova prísne sledovaná pamiatkarmi.

Štvorhviezdičkový Hotel Hradná stráž Topoľčianky sa nachádza v krásnom prostredí starého anglického parku. Ten je medzi návštevníkmi populárny aj vďaka preslávenému zámku, ktorý navštevovali československí prezidenti, a Národnému žrebčínu.

Eurookná Hotel **** Saint Michael Trnava

Eurookná Hotel **** Saint Michael Trnava

Nové eurookná a drevená brána z výroby Salaj sú aj v historickom Hoteli **** Saint Michael v Trnave. Všimnite si ako perfektne vyzerá veľká drevená brána po rekonštrukcii. Ubytovanie v hoteli Saint Michael na Jeruzalemskej ulici v stredovekom centre Trnavy bolo uvedené do prevádzky 3. júla 2017.

Hotel sa na svojej web stránke právom pýši, že ak sa tu ubytujete, "prenesiete sa do doby, keď po Trnave ako hlavnej križovatke obchodných ciest Uhorska jazdili koče a vzduch voňal tajomnou vôňou bohatej histórie." Historická budova Hotela Saint Michael, do ktorej sa vstupuje impozantnou drevenou bránou s renesančným oblúkom, modernému návštevníkovi aspoň trochu priblíži, aký mohol byť život tých bohatších v stredovekom centre kráľovského mesta Trnava a ukáže mu túto časť mesta z inej perspektívy.

ceny eurookien a eurodverí Ceny eurookien a eurodverí sme nezmenili od roku 2006!

Cenníky sú orientačné, vypočítavané na dvojsklo, každá zákazka sa vypočítava individuálne na základe požiadaviek klienta. Všetky naše výrobky ponúkame aj vo vyhotovení trojsklo. Pre cenovú kalkuláciu vyplňte prosím formulár pre rýchlu cenovú ponuku.