štandardne dodávame 78mm rám

Na naše eurookná a dvere
dodávame už v štandarde 78mm rám!

Do múzea Ľ. Štúra v Modre vstupujete cez novú bránu od Salaja

Do múzea Ľ. Štúra v Modre vstupujete cez novú bránu od Salaja

Veľmi pekným projektom spolupráce bola pre firmu Salaj rekonštrukcia historickej budovy modranského múzea Ľ. Štúra. Naše výrobky tu doslova otvárajú budovu návštevníkom a okolitému svetu. Požiadavka bola totiž nielen na nové drevené okná, ale i dvere a vstupnú bránu.

Múzeum Ľudovíta Štúra vzniklo v roku 1965 v Modre, keďže v tomto meste je tento slovenský dejateľ pochovaný. V súčasnosti tri objekty múzea na námestí Ľ. Štúra a Kukučínovej ulici zastrešujú expozície o živote Ľudovíta Štúra, národopisné zbierky keramiky a ľudového textilu, nábytku a iných predmetov z dejín Modry, ku ktorým pribudlo aj Múzeum slovenskej keramickej plastiky s Galériou Ignáca Bizmayera.

Eurookná SALAJ budova múzea Ľudovíta Štúra v Modre

Okná a dvere do múzea slúžia státisícom návštevníkov

Múzeum (súčasť SNM) je hojne navštevované - chodia sem jednak študentské skupiny, ale aj domáci a zahraniční návštevníci. Už v roku 1995 privítalo Múzeum Ľudovíta Štúra miliónteho návštevníka. Preto nie je určite jedno, akými bránami toto množstvo ľudí do muzeálnych objektov vstupujú a aký výhľad a komfort ponúkajú okná. Spoločnosť Salaj sa s potešením zhostila úlohy zrekonštruovať podľa požiadaviek zadávateľa vstupy do keramických expozícií múzea na Kukučínovej ulici.

Ako sa výrobky od Salaja vynímajú na múzeu v Modre

V múzeu sme realizovali nielen drevené okná, ale aj pôsobivú vstupnú bránu a interiérové dvere. Ide o pôvodný vinohradnícky dom, ktorý tvorí jeden dvorový trakt spolu s rotundovou baštou z prvej polovice 17. storočia. Nachádza sa tu Múzeum slovenskej keramickej plastiky.

Vo fotogalérii si pozrite, ako vyzerala budova modranského múzea v novom šate, po rekonštrukcii.

ceny eurookien a eurodverí Ceny eurookien a eurodverí sme nezmenili od roku 2006!

Cenníky sú orientačné, vypočítavané na dvojsklo, každá zákazka sa vypočítava individuálne na základe požiadaviek klienta. Všetky naše výrobky ponúkame aj vo vyhotovení trojsklo. Pre cenovú kalkuláciu vyplňte prosím formulár pre rýchlu cenovú ponuku.